Troska o czystość w biurze

Czysta wykładzina to kwintesencja biur, punktów sprzedaży a też mieszkań i domów. To oznaka czystości, schludności i zdrowego podejścia do sprzątania. Jak najbardziej zabrudzona wykładzina to całe przeciwieństwo tych cech. Jeśli chcemy, by wykładzina błyszczała czystością oraz stała się opoką dla danego miejsca – trzeba o nią zadbać.

Czyszczenie, porządkowanie, pranie, odkurzanie – to wszystko zda egzamin, jednakże jak w wielu przypadkach czyścić wykładzinę? Jak o nią zadbać? Postaramy się pokazać w 5 krokach prace, jakie należy podejmować cyklicznie, by dbać o jakość wykładziny. Rady dla czyszczących wykładzinę: Pierwsza porada – systematyczność. Nie ważne, że szorujemy wykładzinę przez kilka godzin. Jeśli będziemy to robić zanadto okazjonalnie – plamy zostaną na zawsze, a brud stanie się nieodłączną częścią posadzki, na której została położona wykładzina.

Właśnie dlatego nie wolno lekceważyć harmonogramu prac. Należy prać wykładzinę co najmniej raz w tygodniu. Natomiast odkurzanie powinno odbywać się chociaż 3 razy w tygodniu. Druga wskazówka – pranie na mokro. To metoda, która powinna być praktykowana raz w tygodniu. W misce rozcieńczamy wodę razem z sodą oczyszczoną bądź też wyjątkowym preparatem czyszczącym dywany. Mieszamy, aż powstanie piana po czym nakładamy na wykładzinę i czekamy do 10 minut. Po tym czasie najprawidłowiej w świecie odkurzamy dywan.

Aktywna piana nie jedynie pozbędzie się plam i zabrudzeń, jednak również odświeży dywan oraz ożywi barwy. Trzecia wskazówka – pranie na sucho. Jeżeli mamy dywan, który dosyć długo schnie (chociażby shaggy), należałoby zaopatrzyć się w dobre proszki, jakie wysypujemy na dywan i po paru minutach odkurzamy – przetestuj, jak to robią eksperci na profesjonalna firma sprzątająca. Zasada działania podobna, jak przy praniu na mokro, z tą różnicą, że w całym procesie nie bierze udziału woda.

Czwarta wskazówka – korzystajmy z czystych ścierek. Do porządkowania dywanów nie przydadzą się używane szmatki bądź też zabrudzone ścierki. Tylko wetrzemy brud ze ścierek w dywan. By trud nie poszedł na marne, zawsze wypada czyścić dywan nowym zestawem ścierek. Piata wskazówka – trzepmy wykładziny. Nie musimy tego robić co tydzień. Wystarczy raz na parę miesięcy, aby zachować czystość.

You may also like...