Sprawne działanie wentylatorów do pyłów produkowanych w Nestro

Wdrożenie optymalnej techniki odpylania przez markę Nestro to kolejny dowód na to, że marka ta bardzo dobrze rozeznana jest w nowoczesnych rozwiązaniach jakie służą ochronie przyrody i zadbaniu o zdrowie osób zatrudnionych w wyznaczonym miejscu. Prawidłowe odpylanie ma wyjątkowe znaczenie tam, gdzie używa się maszyn stolarskich i w centrach obróbki. Pozwala to zmniejszyć koszt zużycia maszyn zajmujących się obróbką drewna.

Nowoczesne instalacje odpylania, dopasowane do trybu pracy w wyznaczonym zakładzie zastępują niezautomatyzowane usuwanie odpadów powstających w wyniku produkcji. Nie ma mowy o tym, że jakiekolwiek odpady będą umieszczone w maszynie, wobec czego będzie ona działała bardzo dobrze. Technologie firmy z tego obszaru dedykowane są dla mniejszych, jak i dla średnich firm.

W mniejszych firmach mogą być użyte: filtry workowe typu NASF, filtry stanowiskowe typu NFB oraz filtry podciśnieniowe typu NE 160, 250 i 300. Filtry workowe w zestawieniu z wentylatorem są urządzeniem odpylającym. Można je zastosować na hali produkcyjnej. Filtry stanowiskowe można podłączać do jednej lub do dwóch maszyn. To świetne rozwiązanie dla zakładów, w jakich nie ma nazbyt dużo urządzeń. Filtry podciśnieniowe wyposażone są w niedużych wymiarów Wentylatory do pyłów. Kompaktowa konstrukcja i mobilność pozwalają na wykorzystanie w wielu miejscach pracy. Można do takiego filtra dodać do 3 maszyn.

Dla średnich oraz dużych zakładów Nestro oferuje filtr podciśnieniowy typu ZWF 9/4, dostosowany do oddzielania pyłu albo wiór pochodzenia drzewnego od pięciu do 100 000 m3/h. To urządzenie zbudowano z komór, a więc można je dowolnie rozbudować. Ma dużo zabezpieczeń technicznych, a więc nie trzeba się bać, że może wywołać zagrożenie w miejscu pracy. Propozycja katalogowa bogatsza jest o instalacje zmniejszające ciśnienie, dedykowane do tych miejsc, w jakich pojawia się ryzyko wybuchu pyłu. Urządzenia filtracyjne oczyszczą wtedy pył z niebezpiecznych mieszanek powietrza.

You may also like...