Projekt domu – gotowy czy na zamówienie?

Budowa własnego domu to gigantyczne, odpowiedzialne przedsięwzięcie, właśnie dlatego też każdy ruch w tej kwestii, każda decyzja powinny być głęboko przemyślane, na pewno na każdym etapie realizacji tak okazałego przedsięwzięcia należałoby jest porównywać dane oferty z ideami konkurencji i wybierać opcje najbardziej korzystne. Już na wstępnym etapie, a w takim razie w fazie wyboru projektu stworzonego przez nas przyszłego domu, będziemy podejmowali jedną z początkowych decyzji, a mianowicie – zdecydować się na zakup już gotowego projektu domu, z katalogu, lub także zamówić w pracowni architektonicznej projekt domu, całkowicie w takim kształcie, jaki sobie wymarzyliśmy.

Dziś oferowane gotowe już projekty domów również zapewniają dużo różnych rozwiązań, jest ich bowiem na rynku kilka tysięcy, są to rozstrzygnięcia proponujące budowę domów małych oraz wielkich jak pałace, oszczędnych w formie, jednak też oraz niezwykle interesujących w swojej bryle.

Kupno gotowego już projektu z pewnością posiada jedną fundamentalną zaletę – jest to wybór oszczędności, bo taki gotowy projekt można nabyć już za kwotę około 5 tysięcy złotych. Skoro w związku z tym budowa domu to przedsięwzięcie bardzo kosztowne, to wygenerowane już na samym początku oszczędności rzędu 20 czy 30 tysięcy, a w takim razie różnicy między ceną projektu na zamówienie oraz projektu gotowego, może być nadzwyczaj istotne dla dalszej realizacji inwestycji. Jeżeli wymagane są jakieś szczegóły do budowy, jak ogrodzenia, czy słupki – wstąp na Bariery techniczne. Z kolei zamówcie projektu domu u projektanta również ma swoje wymierne korzyści, może niekoniecznie finansowe.

Zezwala to na o wiele bardziej maksymalną realizacje własnej wizji mieszkania, z większością szczegółów, które mieliśmy w swojej głowie od dawna. Odnośnie oszczędności to też w przypadku domu, realizowanego według projektu wykonanego na zamówienie, także wolno je wygenerować, na przykład po uzgodnieniu z projektantem, twórcą naszego projektu, można zastosować niektóre materiały o porównywalnych parametrach technicznych i użytkowych, niemniej jednak niemniej jednak tańsze.

Można również, w celu obniżenia kosztów budowy mieszkania, zrezygnować z podpiwniczenia domu, jak także zastosować rozwiązanie domu z dachem dwuspadowym w miejsce z wielospadowym.

You may also like...