Nowoczesne piece jakie nadają się do wykorzystania w przemyśle a także w laboratoriach

Unowocześniona nagrzewnica indukcyjna IHM jako przykładowy z najważniejszych wyrobów firmy Energoel wybierana jest przede wszystkim ze względu na wszechstronne cechy. Wysokoczęstotliwościowe urządzenie przeznaczone jest do nagrzewania indukcyjnego, o dostępnych mocach w zależności od wybranego modelu: 3kW, 6kW, 12kW oraz 20kW. Częstotliwość pracy w urządzeniu to od 50 do 800 kHz. W takim przypadku także sporo uzależnione jest od ustawień.

Urządzenia wskazanej firmy, wliczające się w skład serii IHM mogą być wyposażone w wyjście do kierowania przyciskiem nożnym albo we wbudowany interfejs z wyjściami oraz wejściami cyfrowymi. Są one dedykowane do pracowania ze sterownikami PLC oraz z systemami wliczonymi do automatyki przemysłowej. Generatory mają niewielkie wymiary, a głowice wzbudników upraszczają montaż w istniejących systemach automatyki, liniach produkcyjnych oraz na manipulatorach robotów przemysłowych.

Szczegółowa charakterystyka urządzenia umieszczona jest pod linkiem https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/, a jeśli ktoś chce się dowiedzieć więcej, może również skonsultować się ze sprzedawcami. Przykładowe aplikacje, w jakich można używać nagrzewnicę to: lutowanie indukcyjne, lutowanie węglików oraz hartowanie indukcyjne. Dla klientów udostępnione są modele: o mocy 3kW z zasilaniem jednofazowym, o mocy 6kW z zasilaniem trójfazowym, o mocy 12kW z zasilaniem trójfazowym a także o mocy 20kW z zasilaniem trójfazowym. Grzejnictwo indukcyjne to sprawdzona technika nagrzewania oraz topienia metalu znajdująca zastosowanie w wielu procesach przemysłowych.

Doświadczeni inżynierowie zajmują się wykonywaniem linii technologicznych, w których głównym elementem są nagrzewnice. To one odpowiadają za trwałość i funkcjonalność urządzeń. Poza przemysłem nagrzewnice można również stosować w laboratoriach. Wdrażana w przedsiębiorstwie energoelektronika umożliwia opracowanie nowoczesnych urządzeń, o wysokiej sprawności energetycznej.

You may also like...