Montaż blach – w jakim miejscu kupić blachowkręty?

Jednym z na ogół zadawanych fabrykantom pytań w kwestii blach jest zapytanie o ich właściwy sposób montażu i przechowywania blach w okresie bezpośrednio poprzedzającym zamontowanie ich na dachu. Jeśli montaż ma nastąpić od razu po zakupie (maksymalnie trzy do czterech tygodni od daty produkcji), wypada rozciąć opakowanie, w którym znajdują się blachy i ustawić je pod nieznacznym skosem, by zapewnić spływanie możliwym wodom opadowym. Jeżeli zaś okres pomiędzy wyrobem a montażem blach ma być dłuższy, wtedy konieczne jest rozcięcie paczki, w której blachy pozostały dostarczone przez producenta. Potem między arkuszami należy umieścić listwy dystansowe, żeby umożliwić swobodny przepływ powietrza w opakowaniu.

Pod żadnym pozorem nie można kłaść paczki z blachami bezpośrednio na ziemi, a arkusze należy przechowywać w miejscu pewnym, przewiewnym oraz suchym, żeby nie doprowadzić do zmarnienia blach przez działanie czynników środowiskowych – wskutek tego zainwestuj w blachowkręty. Jedną ze spraw, która w największym stopniu intryguje kupujących blachy, jest sposób magazynowania blach pomiędzy zakupem a montażem.

Niejednokrotnie z powodów technicznych lub ewentualnie także budżetowych nie są w stanie albowiem zainstalować blach na dachu bezpośrednio po zakupie.

W szczególe, nie należy blach kłaść bezpośrednio na ziemi, gdyż może doprowadzić to do szeregu uszkodzeń chemicznych oraz blokuje odpływ ewentualnych wód opadowych, jakie mogą odszukać się w paczce. Poza tym, nie wolno opuszczać blach zamkniętych w nierozciętym opakowaniu. Do prawidłowego oraz bezpiecznego przechowywania potrzebują wolnego dojścia powietrza.

Jeżeli blachy mają znajdować się w opakowaniu do trzech, czterech tygodni od daty wytwórczości, wystarczy naciąć paczkę i umieścić je pod delikatnym skosem. Jeżeli niemniej jednak kupujący planują trwające dłużej składowanie blach przed montażem, muszą bez dyskusji umieścić między pojedynczymi arkuszami listewki dystansowe, by zapewnić swobodny dostęp powietrza do blach.

You may also like...