Jak skonstruować przytulne wnętrze przez lamele ścienne?

Przestronność kojarzy nam się z przejrzystymi pomieszczeniami i kolosalnymi oknami. Takie cechy posiada styl dzisiejszy, a mianowicie przestronność oraz brak przepychu, nieprzydatnych mebli i zdobień. W stylu nowoczesnym najczęściej urządzają własne mieszkania młodzi ludzie, jacy weszli w posiadanie własnego pierwszego, własnego domu, czy mieszkania. Jakim sposobem wcześniej zauważyliśmy to przestronność znamionuje ten współczesny klimat wnętrza.

Salon, jaki jest centrum należącej do nas posiadłości, coraz to częściej jest organizowany jako jedna całość razem z kuchnią oraz jadalnią. Taka przestronność pozwoli na możliwość większego zagospodarowania danej powierzchni. Nie każdy ma w domu gigantyczne pomieszczenie na salon, jednakowoż każdy może stworzyć taki rezultat. Istnieją miarodajne sposoby na optyczne powiększenie pokoju. Będą to jasne oraz zimne kolory ścian, np. niebieski, biały, szary inne w zależności od odcieni danego koloru.

Optycznie powiększony efekt oprócz kolorów ścian mogą dać także połyskliwe materiały. Ciekawą opcją są także lamele ścienne – producent lameli drewnianych. Kanapa w jasnym kolorze z akcesoriami innego odcienia poduszek, wykonane z błyszczącego materiału pozwolą na zachowanie przestronności w salonie. Innym sposobem i chyba najprostszym jest ustawienie jak najmniejszej ilości mebli, przy jak najprostszym ich wykonaniu. Meble powinny mieć prosty oraz funkcjonalny kształt, bez bezużytecznych dekoracji, ewentualnie z wstawkami metalu bądź szkła.

Aby zdobyć przestronny rezultat w salonie należy również unikać wszystkich dekoracyjnych szczegółów, które tylko zagraca pomieszczenie. Jeśli chodzi o okna, długie zasłony oraz firany automatycznie pomniejszą nasze pomieszczenie, właśnie dlatego w małych salonach, niezbędne są tylko żaluzje czy też rolety.

Jedynym elementem dekoracyjnym mogą być oryginalne o ciekawych kontrastujących kolorach, doniczki z kwiatkami. Jasna podłoga też optycznie powiększy salon, jednakowoż jeśli nie czujemy się dobrze w samych jasnych barwach, dodatki takie jak dywan, poduszki, kamień na ścianie, czy inne są w stanie być ciemne niemniej jednak w zimnej tonacji, dając wynik powiększenia.

You may also like...